Vind je de foto's van Loonsfotowerk.nl leuk? Steun de site door op de link te klikken en inkopen te doen bij Bol.com. Het kost je geen cent extra. ![]() |
Langs de rand van de Loonse en Drunense Duinen, in de buurt van Loon op Zand, bloeit het vingerhoedskruid op bepaalde plekken uitbundig. De hoge stengels met hun witte, roze tot paars getinte bloemen steken fraai af tegen het frisse groen van de bosrand. Langs het fietspad en in de buurt van het busstation vallen deze kleurrijke planten op en zorgen ze voor een bijzondere sfeer.
Vingerhoedskruid voelt zich thuis op open, lichte plekken met zandige bodem. Juist aan bosranden en op plaatsen waar de begroeiing tijdelijk is opengevallen door de verwijdering van de Amerikaanse eik, kan de plant massaal verschijnen. Dat maakt deze omgeving niet alleen botanisch interessant, maar ook bijzonder fotogeniek.
Op enkele foto’s zijn bovendien pelorische bloemen te zien: zeldzame, afwijkende topbloemen die een plant een extra bijzonder uiterlijk geven. Tussen de gewone bloeiaren vallen deze vormen op. Ga zelf kijken, maar laat alles staan. Vingerhoedskruid is giftig!
De foto’s zijn gemaakt op 26 mei 2026.
